nowości
  • Nowe eKursyWprowadziłem NOWE eKursy do samodzielnej nauki. Pobierasz materiały i uczysz się kiedy chcesz. Gdy potrzebujesz, materiały masz zawsze pod ręką. Otrzymujesz: Podręcznik z materiałem szkoleniowym i ćwiczeniami, Materiał szkoleniowy wideo zawierający przykłady, sposoby i metody, Prezentacje wykorzystywane [...]
  • Osioł, owca, lis czy sowaCzy jesteś przekonany, że zawsze potrafisz podejmować właściwe decyzje? Zobacz siebie w metaforze czterech zwierząt obrazujących cztery postawy negocjacyjne. Obejrzyj lekcję nr 7 z cyklu 60 Sekundowych Lekcji Negocjacji i [...]
  • Klucz do sprzedażyNajwiększym problemem w budowaniu relacji sprzedażowej jest próba natychmiastowej sprzedaży albo próba składania dużych obietnic. Pomyśl na chwilę o tym, jak myślą klienci. Stań w ich butach. Kiedy klient ma problem, który [...]

Na ogół ludzie nie słyszą

Na ogół ludzie nie słyszą tego, co mówi ich rozmówca. Po kilku usłyszanych słowach i odebranych emocjach natychmiast „już wiedzą, o co chodzi”, przestają słuchać i tylko czekają na swoją kolej, aby wypowiedzieć swoje zdanie.

/HISTORIA/

W tej historii ja byłem potencjalnym klientem.

W sobotę dostałem email z ofertą niezwykle ciekawego szkolenia. Były 4 warianty cenowe z różnym pakietem korzyści. Organizator dodatkowo zaproponował, że realizując określone zadanie można uzyskać bezpłatne zaproszenie na te szkolenie w wariancie podstawowym. Złapałem haczyk. Była sobota rano, świeży umysł, dobra energia. Zabrałem się za zadanie i po godzinie wysłałem swoją propozycję.

Nie minęło pół godziny – dzwoni mój telefon. W słuchawce przedstawia się organizator szkolenia. Oczywiście ucieszyłem się, licząc, że dzwoni, aby zaproponować mi bezpłatny udział.

Mój rozmówca zaczyna od pytania „Czy chciałbyś wziąć udział w moim szkoleniu?”

„Oczywiście” potwierdzam z napięciem.

„A jeżeli zaoferowałbym Ci najpełniejszy pakiet korzyści za połowę ceny, to byłbyś zainteresowany?” Szybko przeliczyłem – pakiet podstawowy kosztuje 1000,- zł + VAT, zaś opcja full kosztuje 3500,- + VAT. Połowa to 1750,- +VAT. MOWY NIE MA!

Ekscytacja opadła, ale nie chcąc stracić okazji „wykręcam” się z super propozycji znajdując kolejne obiekcje i wytłumaczenia.

Mój rozmówca nie daje za wygraną i ciśnie mnie argumentując i przekonując.

Zaczynam czuć zniechęcenie.

Przerywam potok uzasadnień za opcją maksymalną i pytam „Powiedz proszę, czy dajesz mi nieodpłatnie miejsce w opcji podstawowej?”. Zamiast prostej odpowiedzi słyszę kolejne argumenty i zbijanie moich prawdziwych i fikcyjnych obiekcji.

Straciłem zainteresowanie. Rozmowa skończyła się moją ostateczną rezygnacją.

Kto wygrał?

/WNIOSKI/

A dlaczego tak się stało?

Mój rozmówca zaciekawił mnie swoim emailem. A potem, słysząc moje zainteresowanie próbował PRZEKONAĆ mnie, ZMIENIĆ moje nastawienie i przekonania, zanim byłem gotów na rozważenie opcji płatnej.

  • Gdyby mój rozmówca umiał usłyszeć sygnały mówiące, co jest ważne …
  • Gdyby umiał zbudować partnerską relację …
  • Gdyby umiał przeprowadzić znaczącą rozmowę sprzedażową …

TO NA PEWNO,

NA 100%

KUPIŁBYM OD NIEGO JAKIŚ PAKIET I STANĄŁ NA GŁOWIE,
ABY POJECHAĆ NA JEGO SZKOLENIE!

On zadziałał tak, jak uczą na wielu typowych kursach i szkoleniach. I dostał typowy rezultat.

 

* * *

UWAGA: Darmowe szkolenia dla użytkowników Selling4Results

Organizuję szkolenia on-line, czyli webinary w Internecie, w których możesz uczestniczyć nie wychodząc z domu. Zapraszam Cię do wzięcia udziału. Nie ma opłat. Zobacz temat najbliższego webinaru i zarejestruj się » czytaj więcej

skorzystaj-z-wiedzy-ktora-zapewnia-sukces

VN:R_U [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Komentarze

Dodaj komentarz - bądź pierwszy! Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą zostawić komentarz.