nowości
  • Nowe eKursyWprowadziłem NOWE eKursy do samodzielnej nauki. Pobierasz materiały i uczysz się kiedy chcesz. Gdy potrzebujesz, materiały masz zawsze pod ręką. Otrzymujesz: Podręcznik z materiałem szkoleniowym i ćwiczeniami, Materiał szkoleniowy wideo zawierający przykłady, sposoby i metody, Prezentacje wykorzystywane [...]
  • Osioł, owca, lis czy sowaCzy jesteś przekonany, że zawsze potrafisz podejmować właściwe decyzje? Zobacz siebie w metaforze czterech zwierząt obrazujących cztery postawy negocjacyjne. Obejrzyj lekcję nr 7 z cyklu 60 Sekundowych Lekcji Negocjacji i [...]
  • Klucz do sprzedażyNajwiększym problemem w budowaniu relacji sprzedażowej jest próba natychmiastowej sprzedaży albo próba składania dużych obietnic. Pomyśl na chwilę o tym, jak myślą klienci. Stań w ich butach. Kiedy klient ma problem, który [...]

Cofnij się!

Ten artykuł ujawni Ci jedną z najważniejszych zasad wywierania wpływu.

Wyobraź sobie następującą sytuację. Oferujesz określone produkty lub usługi. Przygotowujesz się na spotkanie z klientem. Wiesz, czym klient zajmuje się. Zabierasz ze sobą coś, co da klientowi informacje o Twojej ofercie. Np. próbki, broszury, prezentacje lub inne materiały. Czujesz się dobrze przygotowany.

Na spotkaniu klient robi wrażenie zainteresowanego. Zadaje pytania, potakuje na Twoje odpowiedzi. Na zakończenie prosi o przesłanie materiałów lub oferty. Masz przesłanki, aby sądzić, że ten klient będzie chciał dokonać u Ciebie zakupu.

Mija tydzień, potem miesiąc. Szukasz kontaktu z klientem, próbujesz umówić się na kolejne spotkanie i … nic! Klient nie odbiera telefonów lub uprzejmie, ale asertywnie odsuwa kontakty w czasie. Czasami wprost komunikuje, że nie jest zainteresowany.

O co chodzi?

Cofnij się!

Wróć do etapu przygotowania do spotkania. Czego u Ciebie zabrakło? Prawdopodobnie nie postawiłeś sobie tego jednego, najważniejszego pytania. I nie znałeś odpowiedzi.

Aby otrzymać dostęp do pełnej treści artykułu – zaloguj się.

Nowi użytkownicy mogą uzyskać uzyskać bezpłatny dostęp do artykułów i filmów w bazie wiedzy serwisu Selling4Results oraz możliwość ich komentowania, rejestrując się w serwisie – zajmie Ci to 30 sekund! >> Zarejestruj się.

PS. Rejestracja nie wiąże się z opłatami – dostęp do bazy wiedzy jest nieodpłatny. Wrażasz jedynie zgodę na otrzymywanie newslettera. Zapraszam!

* * *

UWAGA: Darmowe szkolenia dla użytkowników Selling4Results

Organizuję szkolenia on-line, czyli webinary w Internecie, w których możesz uczestniczyć nie wychodząc z domu. Zapraszam Cię do wzięcia udziału. Nie ma opłat.

Zobacz temat najbliższego webinaru i zarejestruj się » czytaj więcej

skorzystaj-z-wiedzy-ktora-zapewnia-sukces

VN:R_U [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Komentarze

Dodaj komentarz - bądź pierwszy! Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą zostawić komentarz.